“FS Jelgava” nepadodas un gūst vienus vārtus pret “Riga FC”

“Tonybet” Virslīgas 23. kārtas izbraukuma spēlē “Skonto” stadiona “FS Jelgava” ar rezultātu 1:6 (0:4; 1:2) piekāpās turnīra tabulas otrās vietas īpašniecei “Riga FC”. Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Oloko Ede.

Spēles ievadā bumbas kontrolē tika atdota laukuma saimniekiem un jelgavnieki koncentrējās spēlei no aizsardzības, lai veidotu ātros pretuzbrukumus ar Oloko Ede palīdzību. Prognozējamo spēles gaitu izjauca negaidīts spēles noteikumu pārkāpums.

“Riga FC” izpildīja stūra sitienu un jelgavnieku bombardieris Oloko Ede, mēģinot izsist bumbu no soda laukuma trāpīja ar kāju Antonija Černomordijam un tiesnesis par to piesprieda 11 metru soda sitienu, kuru precīzi izpildīja Albertino – 0:1.

Turpinājuma spēles raksturs nemainījās un rīdzinieki turpināja uzbrukumus, līdz 23. minūtē Niangs caur kreiso malu ieskrēja soda laukumā un atdeva piespēli gar vārtiem. “FS Jelgava” aizsargs Dilans Maiss centās izsist bumbu ārpus laukuma, bet tā tikai mainīs lidojuma virzienu un ielidoja Vjačeslava Kudrjavceva sargātos vārtos – 0:2.

Pēc šīs epizodes “Riga FC” sāka spēlēt brīvāk, bet jelgavnieki aktīvāk. Cīņa atvirzījās no “FS Jelgava” vārtiem tālāk uz centru, veidojot brīvās zonas. Jelgavnieki mēģināja veidot uzbrukumus, bet laukuma saimniekiem tas deva vietu ātriem pretuzbrukumiem. Ar aktīvu cīņu izcēlās “FS Jelgava” vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs, kurš pārtrauca vairākus pretinieku uzbrukumu, tālu izskrienot ārpus vārtiem.

Puslaika pamatlaika beigās “Riga FC” leģionārs Nguena pirms soda laukuma kreisās malas izdarīja precīzu sitienu uz vārtu tālo labo stūrī, kuri Vjačeslavs Kudrjavcevs bija bezspēcīgs apturēt – 0:3.

“Riga FC” vēl vairāk atbrīvojās un tas deva iespēju “FS Jelgava” nokļūt līdz laukuma saimnieku soda laukumam, kur Agrim Glaudānam bija divas iespējas mainīt rezultātu, bet iespējas palika neizmantotas.

Kompensācijas laika beigās rīdzinieki veica ātru pretuzbrukumu, kura noslēgumā bumba tika iecentrēta soda laukuma vidū. Jelgavnieku pussargs Ralfs Maslovs augsti uzleca gaisā un ar kāju mēģināja izsist to ārā no laukuma, bet ieraidīja savos vārtos – 0:4.

Otrā puslaika sākumā “FS Jelgava” aktīvi nospēlēja laukuma vidū un izveidoja ātru uzbrukumu gandrīz piespiežot rīdziniekus raidīt bumbu savos vārtos, bet veiksmīgi šajā epizodē nospēlēja laukuma saimnieku vārtsargs Rihards Matrevics.

“Riga FC” ātri atjaunoja kontroli par bumbu, liekot jelgavniekiem atkal pāriet aizsardzības pozīcijās. Laukuma saimnieki 52. minūtē ar precīzu piespēli izvirzīja uzbrukumā uz maiņu iznākušo Kontreras, kurš izšāvās cauri viesu aizsardzības līnijām un guva piektos vārtus – 0:5.

“FS Jelgava” galvenais treneris Valerijs Redjko veica izmaiņas un ar svaigiem spēkiem Artūrs Janovskis devās uzbrukumā, bet aizraidīja bumbu garām vārtiem.

67. minūtē jelgavnieki ielaida diezgan kuriozus vārtus. Hrvoje Babec no 40 metru attāluma centrēja bumbu uz vārtu priekšu, kur divi rīdzinieki leca pie bumbas, bet netrāpīja pa to, bet izsita no sliedēm vārtsargu Vjačeslavu Kudrjavcevu un bumba ielidoja vārtos – 0:6.

“FS Jelgava” spēlētāji nepadevās un sportiskās dusmās turpināja mēģinājumus gūt vārtus. Viņu neatlaidība tika atmaksāta ar vārtu guvumu. 81. minūtē Agris Glaudāns no kreisās malas izpildīja stūra sitienu un soda laukumā ar galvu precīzi nospēlēja Oloko Ede, gūstot savus desmitos sezonas vārtus – 1:6.

Komandu sastāvi

“Riga FC”: 1 Rihards Matrevics (G), 10 Reginaldo Ramires de Oliveira Albertino (77 Gauthier Bwayi Mankenda 62'), 35 Ivan Erquiaga, 7 Brian Ezequiel Orosco, 22 Ousseynou Niang (9 Anthony Daniel Contreras Enriquez 46'), 93 Kemehlo Pierre Kevin Nguena (4 Orlando Moises Galo Calderon 46'), 8 Miloš Jojič (11 Brian Pena Perez-Vico 68'), 14 Hrvoje Babec, 3 Mouhamed El Bachir Ngom, 13 Raivis Andris Jurkovskis (18 Marko Regža 62'), 34 Antonijs Černomordijs (C); rezervisti: 16 Nils Toms Puriņš (G), 24 Luis Enrrique Iberico Robalino, 23 Eduards Dašķevičs, 33 Kirils Iļjins; galvenais treneris: Simo Johannes Valakari.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 2 Vladyslav Veremieiev (30 Mārcis Šusts 78'), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons (70 Artūrs Janovskis 62'), 23 Gļebs Kļuškins (15 Kristers Pantelejevs 46'), 18 Ralfs Maslovs (4 Gļebs Kačanovs 62'), 22 Valters Purs, 11 Dāvis Mārcis Valmiers (17 Andris Liepnieks 74'), 10 Agris Glaudāns, 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 13 Mārtiņš Veļika (G), 6 Yasuhiro Hanada, 99 Rihards Bečers, 8 Ralfs Šitjakovs; galvenais treneris: Valērijs Redjko