“FS Jelgava” izstājas no Latvijas Kausa izcīņas turnīra

Futbola komanda “FS Jelgava” svētdienas vakarā “11.lv” Latvijas Kausa izcīņas astotdaļfinālā ar rezultātu 2:4 (0:2; 2:2) piekāpās FK “Liepāja” un izstājas no tālākās cīņas par prestižu godalgu. Abus vārtus jelgavnieku labā guva leģionārs – Oloko Ede.

Latvijas Kausa izcīņa Jelgavas pilsētai ir ļoti svarīgas, jo iepriekšējā Virslīgas komanda FK “Jelgava” četras reizes tika pie šīs godalgas, popularizējot šī sporta veida izplatību starp jelgavniekiem.

“FS Jelgava” ar visu nopietnību sagatavojās sacensībām, piesaistot komandai pieredzējušos futbolistus, kuri iepriekš spēlēja komandā – ukraini Vladislavu Veremejevu un vietējo ekspertu Antonu Aleksandru Dresmani.

Komandas taktiskais izvietojums uz laukuma uzreiz liecināja, ka galvenā trenera Valērija Redjko vadītā vienība nesēdēs aizsardzībā, bet centīsies gūt panākumu cīņā. No otras puses arī FK “Liepāja” negrasās padoties, jo jūras pilsētas komandai tikai labs turnīra rezultāts ļauj piedalīties Eiropas sacensībās.

Viesi uzreiz mēģināja uzspiest savu savu spēles stilu, bet to bīstamos sitienus spēja apturēt jelgavnieku vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs. Mājinieki uzsāka aktīvi spēlēt laukuma vidū, divcīņās tiekot pie bumbas kontroles un veidojot savus uzbrukumus.

“FS Jelgava” aktīvi sita bumbu vārtu virzienā un veidojās sajūta, ka tuvākā laikā viņiem izdosies uzlauzt liepājnieku aizsardzību. Diemžēl 29. minūtē viesu laukuma pusē jelgavnieki pazaudēja bumbu un viesi ar tālu piespēli izvirzīja uzbrukumā brazīlieti Hilario, kurš izejot viens pret viens ar vārtsargu, bija nekļūdīgs – 0:1.

Četras minūtes vēlāk FK “Liepāja” izdevās izlauzties gar kreiso malu līdz jelgavnieku sodu laukumam, kur serbs Purtic raidīja bumbu tālajā no vārtsarga vārtu stūrī – 0:2.

Pārtraukums ļāva “FS Jelgava” apkopot spēkus un nezaudēt ticību savos spēkos. Otrā puslaika sākumā turpinājās līdzvērtīga cīņa, līdz 58. minūtē pussargs Dāvis Mārcis Valmiers no pretinieku soda laukuma labās malas ar glaunu sitienu raidīja bumbu uz vārtu kreiso malu. Bumba trāpīja vārtu stabā un atlēca uz vārtu priekšu, kur to tīklā raidīja Oloko Ede – 1:2.

Gūtie vārti piedeva papildus enerģiju ne tikai spēlētājiem, bet arī skatītājiem, kuri skaļi sveica savas pilsētas komandu. “FS Jelgava” galvenais treneris Valērijs Redjko veica divas maiņas, lai atjaunotu spēkus.

Diemžēl liepājniekiem izdevās caur labo malu izdevās izlauzties līdz soda laukumam, kurā vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs lēca ar rokām bumbā un nogāza pretinieku no kājām. Galvenais tiesnesis piesprieda 11 metru soda sitienu, kuru precīzi izmantoja futbolists ar bagātu starptautisko pieredzi Artūrs Karašausks – 1:3.

Jelgavnieki bija dusmīgi uz sevi, bet “nemeta plinti krūmos”, bet devās atspēlēties. 85. minūtē pēc Gļeba Kļuškina tālās piespēles uzbrukumā izvirzījās Oloko Ede, kurš viens pret vienu ar vārtsargu Vladislavu Kurakinu izrādījās precīzs, samazinot divu vārtu deficītu – 2:3.

Četras minūtes vēlāk liepājnieki izveidoja ātru pretuzbrukumu. Jelgavnieku aizsargs Armands Pētersons panāca pretinieku savā soda laukumā un bremzēja to divcīņā ar plecu. Viesu spēlētājs izmantoja šo divcīņu un nokrita, ļaujot galvenajam tiesnesim Aleksandram Anufrijievam piespriest vēl vienu 11 metru soda sitienu, kura pamatotību pēc tam skatītāji vēl ilgi apsprieda pēc spēles.

Atbildīgo sitienu uz Vjačeslava Kudrjavceva vārtiem atkārtoti izdarīja Artūrs Karašausks un arī šoreiz viņš bija precīzs, laužot jelgavnieku iespējas uz atspēlēšanos – 2:4.

“FS Jelgava” futbolisti, neapmierināti par rezultātu, tomēr vēl centās atgūt zaudēto. Diemžēl pamatlaika un kompensācijas minūtes aizritēja pārāk ātri un ar galvenā tiesneša svilpi izgaisa visas cerības šogad turpināt dalību Latvijas Kausa izcīņā.

Pēc spēles skatītāji vēl ilgi apsprieda piespriesto soda sitienu pamatotību un nožēloja, ka cīņa notika bez video tiesnešu piedalīšanos. Lielākā daļa tomēr uzskata, ka jelgavnieki “nokapāja” cienīgi, kā tas pienākas Jelgavas futbola tradīcijām.

Komandu sastāvi

FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 2 Vladyslav Veremieiev, 9 Joseph Oloko Ede 85', 3 Dylan Georges-Francis Maes (99 Rihards Bečers 78'), 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins48', 18 Ralfs Maslovs (15 Kristers Pantelejevs 78'), 8 Ralfs Šitjakovs (6 Yasuhiro Hanada 62'), 10 Agris Glaudāns (70 Artūrs Janovskis 62'), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (17 Andris Liepnieks 87'), 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 13 Mārtiņš Veļika (G), 31 Antons Aleksandrs Dresmanis, 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts; galvenais treneris: Valērijs Redjko.

FK “Liepāja”: 35 Vladislavs Kurakins (G), 7 Pape Doudou Diouf Ndiaye (11 Mouhamadou Moustapha Diaw 56'), 6 Luka Uskokovic, 72 Anto Babic, 55 Marko Simič, 22 Stefan Purtic (30 Andria Khorkheli 90'+2'), 25 Artūrs Karašausks (C) (9 Aram Baghdasaryan 90'+2'), 27 Cheikh Mbaye Diouf (28 Alans Kangars 90'+2'), 13 Cheikh Serigne Faye, 21 Jānis Grīnbergs, 10 Luiz Paulo Hilario (70 Danila Patijčuks 90'+2'); rezervisti: 84 Vladislavs Lazarevs (G), 44 Kyvon Mahlik Leidsman, 88 Edgars Ivanovs, 24 Arcadio Baidoo; galvenais treneris: Tamaz Pertia.