“FS Jelgava” izlaiž no savām rokām iespēju pārspēt “Grobiņas SC/LFS”

Svētdien Liepājā futbola komanda “FS Jelgava” ar ātriem gūtiem vārtiem izvirzījās vadībā “Tonybet” Virslīgas 18. kārtas spēlē pret “Grobiņas SC/LFS”, bet nespēja to saglabāt un piekāpās cīņā ar rezultātu 2:4 (1:1; 1:3). Abus vārtus jelgavnieku labā guva Oloko Ede.

Jelgavnieku sastāvā atgriezās visi spēlētāji, kuri piedalījās savu valstu valstsvienību spēlēs, ka arī tie sportisti, kuriem bija kādas nelielas traumas. Joprojām savu savainojumu turpina ārstēt japāņu pussargs Ikuto Gomi.

Spēles sākums izvērtās ļoti pozitīvi priekš “FS Jelgava”. Grobiņnieki zaudēja bumbas kontroli centra laukumā, kas ļāva pussargam Ralfam Maslovam caur kreiso malu nonākt līdz pretinieku soda laukumam. Ralfs atdeva piespēli uz vārtu priekšu, kur bumba atsitās pret diviem aizsargiem un rikošetā nonāca pie Oloko Ede, kurš jau 3. spēles minūtē raidīja to vārtos – 1:0.

Pirmā puslaika turpinājumā pārsvars bumbas kontrolē vairāk piederēja “Grobiņas SC/LFS” spēlētājiem un viņi vairāk veidoja vārtu gūšanas momentus. Jelgavnieki atbildēja ar dažiem pretuzbrukumiem, kuri gan nepārvērtās vārtu guvumā.

Puslaika izskaņā grobiņnieki nopelnīja izpildīt brīvsitienu 30 metru attālumā no “FS Jelgava” vārtiem. Japāņu futbolists Jasuhiro Hanada iecentrēja bumbu uz vārtsarga laukuma priekš, kur to lēcienā ar galvu vārtos ieraidīja Roberts Meļķis, panākot spēles rezultāta izlīdzināšanu – 1:1.

Pēc zaudētiem vārtiem “FS Jelgava” futbolisti acīmredzami saasināja spēli gan pirmā puslaika beigās, gan otrā sākumā. Tika izveidotas labas vārtu gūšanas iespējas, bet tās netika realizētas.

Ap 64. minūti jelgavnieku galvenais treneris Valērijs Redko uzsāka spēlētāju maiņas, lai saglabātu iniciatīvu, kura vārēja dot iespēju izvirzīties spēles vadībā. Diemžēl 69. minūtē jelgavnieki ļāva laukuma saimniekiem ieiet savā aizsardzībā, kur Deivids Dobrecovs no labās malas veica sitienu no asa leņķa un izvirzīja “Grobiņas SC/LFS” spēlēs vadībā – 1:2.

Situācija priekš “FS Jelgava” kļuva kritiska un spēlētāji ar lielu sparu devās atspēlēties. 79. minūtē, pēc Gļeba Kļuškina precīzas piespēles, Oloko Ede izlauzās caur grobiņnieku aizsardzības līniju un ieraidīja bumbu vārtos, panākot spēles rezultāta izlīdzināšanu – 2:2.

Jelgavnieki centās dominēt, bet puslaika beigās “Grobiņas SC/LFS” panāca iespēju izpildīt soda sitienu. Pussargs Ralfs Maslovs pirmais aizsniedzās līdz bumbai, bet neveiksmīgi to novirzīja uz vārtu priekšu, kur to 88. spēles minūtē vārtos ieraidīja grobiņnieks Kārlis Mikuļskis – 2:3.

“FS Jelgava” apkopoja visus savus spēkus un mēģināja atspēlēties otro reizi, bet “Grobiņas SC/LFS” izmantoja visas savas iespējas, lai bremzētu šos mēģinājumus. Spēles pieliktā laikā grobiņniekiem izdevās pretuzbrukums, kurā jelgavnieku aizsargi neveiksmīgi nospēlēja ar bumbu un tā nonāca pie pretiniekiem. Pēc bumbas centrēšanas soda laukuma vidū, grobiņnieks Roberts Meļķis guva ceturtos vārtus, sarūgtinot “FS Jelgava” spēlētājus un atbalstītājus – 2:4.

“Pretiniekiem raksturs bija stiprāks nekā mums. Iesitām ātrus vārtus un laikam padomājām, ka viss ir beidzies un ir tikai jānotur panāktais rezultāts. Ar tādu noskaņojumu arī nospēlējām pirmo puslaiku,” – spēles gaitu komentēja “FS Jelgava” galvenais treneris Valērijs Redjko.

“Un par to mūs sodīju, pretiniekam izlīdzinot rezultātu pirmā puslaika beigās. Pārtraukumā mēģinājām motivēt komandu, bet droši vien mums neizdevās aizkliegties līdz viņiem un paši kādā brīdi sākām neticēt savos spēkus.

Es tā to redzu. Spēles sākumā viss bija kārtībā. Ātri gūtie vārti un tā tik bija jāturpina. Bet mēs kaut kur līdz galam nenoticējām paši sev.

Otrajā puslaikā atkal “izglābām dzimteni”. Iesitām otros vārtus, izlīdzinājām rezultātu un steidzāmies iesist vēl, jo neizšķirts rezultātus mūs īsti neapmierināja. Gribējām vēl iesist un pretinieks vēlreiz mūs sodīja. Grobiņnieki jau arī gribēja uzvarēt savu atbalstītāju priekšā.

Šodien mūsu aizsardzības darbības bija zemā līmenī. Guvām 2 vārtus, bet tajā pašā laikā ielaidām 4. Tas ir par daudz priekš mūsu komandas,” – noslēdza galvenais treneris.

Trešo “Tonybet” Virslīgas apli “FS Jelgava” iesāks ar spēli pret “BFC Daugavpils”, kura tiks aizvadīta 21. jūnijā izbraukumā uz “Esplanādes” stadiona mākslīgā seguma Daugavpilī.

Komandu sastāvi

“Grobiņas SC/LFS”: 1 Artem Malysh (G), 24 Pape Doudou Diouf Ndiaye, 20 Markuss Kruglaužs (17 Rodrigo Gaučis 70'), 7 Jānis Krautmanis, 18 Kārlis Mikuļskis, 9 Roberts Meļķis, 6 Yasuhiro Hanada, 14 Krišjānis Rupeiks, 19 Andris Krušatins (C) (12 Rūdolfs Meļķis 90'), 10 Devids Dobrecovs (8 Emīls Knapšis 70'), 13 Ralfs Denijs Džeriņš (21 Denys Halata 81'); rezervisti: 32 Ņikita Pinčuks (G), 40 Raimonds Sāmietis, 15 Roberts Pirktiņš; galvenais treneris: Viktors Dobrecovs.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins, 99 Rihards Bečers (70 Artūrs Janovskis 64'), 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs, 18 Ralfs Maslovs, 11 Dāvis Mārcis Valmiers (10 Agris Glaudāns 64'), 28 Andris Deklavs (C) (7 Mārcis Peilāns 73'); rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts, 17 Andris Liepnieks, 21 Valters Laiviņš, 15 Kristers Pantelejevs; galvenais treneris: Valērijs Redjko.