“FS Jelgava” sagādā “Valmiera FC” smagu cīņu

“Tonybet” Virslīgas 25. kārtā “FS Jelgava” savās mājās uzņēma čempionāta vienu no spēcīgākajām komandām “Valmiera FC” un spēja sagādāt viņiem smagu cīņu, bet beigās piekāpās ar rezultātu – 0:4.

Jelgavniekiem spēlē pret pirmā piecinieka vienību nevarēja palīdzēt uz vienu spēli diskvalificētais Gļebs Kļuškins. Traumēto rindas papildināja aizsargs Vladislavs Veremejevs, kurš kopā ar Ralfu Maslovu, Mārci Peilānu un Ikuto Gomi spēli vēroja ārpus laukuma. Sākumsastāvā iztrūkstošos spēlētājus aizvietoja Jasuhiro Hanada (Yasuhiro Hanada) un Gļebs Kačanovs.

Jaunais galvenais treneris Anatolijs Sidenko (Anatoliy Sydenko) labi apzinājās, ka spēlēs pret spēcīgu pretinieku, tāpēc veidoja spēles taktiku no aizsardzības. Tas sagādāja lielas grūtības “Valmiera FC” ātri tikt pie vārtu guvuma, bet “FS Jelgava” izdevās veidot bīstamus pretuzbrukumus, kuros tikai pietrūka precīza sitiena vārtu rāmī.

Pirmā puslaika noslēgumā “Valmiera FC” pielietoja nevienu vien reiz izmantoto paņēmienu – ar tālu piespēli izveidot ātru pretuzbrukumu. Jelgavnieki pašaizliedzīgi cīnījās soda laukumā, bet viesu senegālietis Ndojs (Alioune Ndoye) izrādījās veiklāks un aizsarga aizsegā spēja raidīt bumbu vārtu tīklā, atklājot spēles rezultātu tieši pirms pārtraukuma – 0:1.

“FS Jelgava” galvenais treneris Anatolijs Sidenko pārtraukumā izmainīja spēlētāju izvietojuma shēmu ar mērķi atspēlēties. Viesiem tas sagādāja grūtības, ieskaitot ielaistos vārtus, bet kuri netika ieskaitīti, jo Jelgavas spēlētājs atradās aizmugures stāvoklī, ka arī momentus, kuros jelgavnieki sita garām vārtiem.

Abu komandu treneri otrā puslaika aktīvi mainīja spēlētājus, lai atjaunotu spēles tempu. Viesi paspēja nomainīt 5 spēlētājus, bet mājinieki – 4.

Spēles izskaņā “Valmiera FC” spēlētājiem izdevies iegūt pārsvaru jelgavnieku soda laukumā un 7 minūšu laikā gūt trīs vārtus, kurus guva Bahambula, Ndojs un Vapne – 0:4.

Galvenais treneris Anatolijs Sidenko atzīmēja, ka pirmā spēle viņa vadībā pret ļoti spēcīgu pretinieku bija smags eksāmens. “Spēle komandai beidzās 80. minūtē, kad mēs ielaidām otro bumbu, tomēr pirms tam mēs mēģinājām iesists vārtus un izlīdzināt rezultātu. Diemžēl spēles noslēgumā mēs izgāzāmies,” – atzīmēja Ukrainas speciālists.

“Sešu dienu laikā nav iespējams panākt no komandas to, ko gribētos redzēt no viņiem futbola laukumā. Tas ir garš ceļš. No sākuma spēlētājiem ir jāizstāsta, ko vajadzētu panākt. Tad iemācīt un tad to nostiprināt spēlēs. Mēs esam tikai šī ceļa sākumā un gaidīt rezultātus uzreiz – tas vienkārši nav iespējam. Neviens treneris nav spējīgs 5-6 dienu laikā mainīt kardinālu situāciju ar tiem spēlētājiem, kas mums ir,” – pastāstīja jaunais komandas galvenais treneris.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 20 Yehor Glushach, 9 Joseph Oloko Ede, 6 Yasuhiro Hanada (15 Kristers Pantelejevs 63'), 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons (C), 4 Gļebs Kačanovs, 22 Valters Purs, 10 Agris Glaudāns (8 Ralfs Šitjakovs 72'), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (70 Artūrs Janovskis 63'), 28 Andris Deklavs (99 Rihards Bečers 75'); rezervisti: 13 Mārtiņš Veļika (G), 30 Mārcis Šusts, 17 Andris Liepnieks, 21 Valters Laiviņš; galvenais treneris: Anatolii Sidenko.

“Valmiera FC”: 12 Dāvis Ošs (G), 2 Normunds Uldriķis, 14 Renārs Varslavāns (8 Shuhei Kawasaki 46'), 34 Andrii Korobenko, 77 Jeremie Serge Porsan Clemente (C) (29 Bahamboula Jason 72'), 7 Gustavo Silva Souza (10 Lūkass Vapne 46'), 27 Emīls Birka, 24 Alioune Ndoye, 4 Roberts Veips (21 Kristers Penkevics 77'), 23 Maksims Toņiševs, 19 Djibril Gueye (22 Meissa Diop 72'); rezervisti: 1 Carlos Raul Olses Quijada (G), 17 Carlos Duke, 15 Kevins Cēsnieks, 41 Yusuke Omori; galvenais treneris: Gatis Kalniņš.