“FS Jelgava” izbraukumā pārspēj “Grobiņas SC/LFS”

Futbola komanda “FS Jelgava” pārtrauca zaudējumu sēriju “Tonybet” Virslīgas 27. kārtas izbraukuma spēlē ar rezultātu 3:2 (1:1; 2:1) pārspējot “Grobiņas SC/LFS” vienību. Rihards Bečers palīdzēja grobiņiekiem savos vārtos ieraidīt vienu bumbu, bet divus vārtus jelgavnieku labā guva ukrainis Jehors Glušačs.

Jelgavnieku sastāvu ietekmēja spēlētāju diskvalifikācijas, kuru dēļ šo spēli izlaida Dāvis Mārcis Valmiers un Armands Pētersons. Sastāvā arī netika iekļauts aizsargs Dilans Maiss. Sākumsastāvā sastāvā netika iekļauts rezultatīvais Oloko Ede, ka arī debitants – mauritānietis Amars Haidera.

Savukārt spēli sākumsastāvā uzsāka Artūrs Janovskis, Rihards Bečers, Ralfs Maslovs un Kristers Pantelejevs. Uz rezervistu soliņa debitēja dublieru komandas pussargs Markuss Ivanovs.

“FS Jelgava” uzsāka spēli ar pārsvaru bumbas kontrolē, kuru jelgavnieki izmantoja, lai izveidotu divus momentus pie pretinieku vārtiem. Diemžēl šis pārsvars tika dzēst ar vārtsarga Vjačeslava Kudrjavceva kļūdu. Vjačeslavs bija tālu izgājis no vārtiem un kļūdaini atdeva piespēli pretiniekam. Deivids Dobrecovs spēles 8. minūtē ilgi negaidot raidīja bumbu tūkšos vārtos – 0:1.

Septiņas minūtes vēlāk “FS Jelgava” izlaboja šo kļūdu. Jelgavnieki izveidoja ātru pretuzbrukumu caur laukuma labo malu, kuru ar centrējumu noslēdza Artūrs Janovskis, bet soda laukumā Rihards Bečers piespieda mājinieku Dāvidu Družiņinu mainīt bumbas trajektoriju uz saviem vārtiem – 1:1.

Līdz pirmā puslaika beigām iniciatīva pārgāja no vienas komandas pie otras un tās arī apmainījās ar vārtu gūšanas iespējām, bet bumba vārtu tikla vairs nenonāca.

Otrais puslaiks uzsākās ar aktīvu abu komandu sniegumu un bīstamām situācijām, bet spēles gaitu ietekmēja “VAR” sistēmas tiesneši, kuri saskatīja, ka pret Valteru Puru mājinieku soda laukumā tika pārkāpti noteikumi un galvenais tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs piesprieda 11 metru soda sitienu. Atbildīgo uzdevumu tika uzticēts izpildīt ukrainim Jehoram Glušačam, kurš to paveica precīzi un izvirzīja “FS Jelgava” spēles vadībā – 2:1.

63. minūtē grobiņieks Rodrigo Gaučis pārkāpa noteikumus pret Gļebu Kļuškinu, nopelnot otro dzelteno kartīti, kas automātiski kļuva par sarkano, atstājot “Grobiņas SC/LFS” komandu spēlēt mazākumā. Jelgavnieku galvenais treneris Anatolijs Sidenko uzreiz uz laukuma sūtīja debitantu Amaru Haidara, kurš nomainīja Kristeru Pantelejevu.

71. minūtē otro reizi šajā spēlē ar teicamu sniegumu izcēlies Artūrs Janovskis, kurš caur labo malu nokļuva laukuma saimnieku soda laukumā un piespēlēja bumbu uz tā centru, kur ukrainis Jehors Glušačs otro reizi raidīja bumbu vārtu tīklā – 3:1.

Bet jau 73. minūtē veiksme pārgāja “Grobiņas SC/LFS” pusē. Deivids Dobrecovs no kreisās laukuma malas izpildīja brīvsitienu. Lai arī attālums līdz vārtiem bija kādi 40 metri, bet bumba neviena neskarot atsitās tieši pirms vārtsarga Vjačeslava Kudrjavceva un ielidoja vārtos – 3:2.

Uzreiz pēc šī momenta debitants Amars Haidara ar taisnu kāju stiepās pēc bumbas, kad viņam uzskrēja virsū pretinieks un galvenais treneris viņam nekavējoties parādīja sarkano kartīti, izlīdzinot abu komandu skaitlisko sastāvu. Jelgavnieku galvenais treneris Anatolijs Sidenko aktīvi protestēja pret tādu lēmumu un arī saņēma dzelteno kartīti.

Spēles gaitā radījās “šūpoļu efekts”, kad atpaliekošā komanda ieguva sajūtu, ka spēs atspēlēties, bet līderei – neizdodas “nomierināt” cīņas tempu. Tāpēc pēdējās spēles minūtes un viss papildlaiks tika aizvadīts nervozā atmosfēra, kur kādas komandas vārtu guvums varēja izšķirt tās gaitu. Lai arī “Grobiņas SC/LFS” komandai bija lielākas izredzes lauzt cīņas iznākumu, veiksme šoreiz pagriezās ar seju pret jelgavniekiem, kuri spēja pārtraukt zaudējumu sēriju.

Komandu sastāvi

“Grobiņas SC/LFS”: 1 Artem Malysh (G), 44 Zakaria Sdaigui (6 Helistano Ciro Manga 46'), 4 Nazim Mammadzada (20 Markuss Kruglaužs 66'), 17 Rodrigo Gaučis, 21 Denys Halata, 7 Jānis Krautmanis (18 Kārlis Mikuļskis 69'), 23 Maksims Fjodorovs, 12 Rūdolfs Meļķis (16 Dairon Stiven Mosquera Mateus 66'), 3 Dāvids Družiņins, 19 Andris Krušatins (C) (8 Emīls Knapšis 69'), 10 Devids Dobrecovs; rezervisti: 32 Ņikita Pinčuks (G), 22 Diego Machado Renteria, 67 Ingars Sarmis Stuglis, 11 Antons Tumanovs; galvenais treneris: Viktors Dobrecovs.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 20 Yehor Glushach (4 Gļebs Kačanovs 90'), 2 Vladyslav Veremieiev, 23 Gļebs Kļuškins (C), 70 Artūrs Janovskis, 99 Rihards Bečers (9 Joseph Oloko Ede 73'), 22 Valters Purs (8 Ralfs Šitjakovs 73'), 18 Ralfs Maslovs, 10 Agris Glaudāns, 28 Andris Deklavs, 15 Kristers Pantelejevs (27 Amar Haidara 63'); rezervisti: 16 Toms Leitis (G), 6 Yasuhiro Hanada, 30 Mārcis Šusts, 31 Markuss Ivanovs, 21 Valters Laiviņš; galvenais treneris: Anatolii Sidenko.